Vymyslet zábavu pro hosty, ať už na svatbě či firemním večírku není snadný úkol. Ať už z hlediska finančního, organizačního nebo i zábavného. Fotokoutek či Polaroid je jednou z nejčastějších forem zábavy, protože s sebou nese určité výhody. Nicméně jaký je vlastně rozdíl ve fotokoutku a obyčejným fotoaparátem polaroid?

Fotokoutek je komplexní služba, kterou dostanete na váš večírek či vaši svatbu. Většinou tuto službu zajišťuje nějaká agentura nebo ji můžete zkombinovat například s DJem, který vám zajistí hudební doprovod na parketu. Hlavní výhodou je, že dostanete vše najednou a nemusíte se už de facto o nic dalšího starat. Fotokoutek je dodávaný společně i s jeho obsluhou, která se postará o tisk fotografií, které jsou nejen rychle vytištěné, ale navíc také ve vysoké kvalitě a formátu, jako standardní fotografie. Z oslavy si tak odnesete kvalitní a velmi pěknou vzpomínku. Navíc typ, pozadí nebo téma na fotografii jsou čistě jen na vás a přizpůsobí se tématu vaší party. Další výhodou je množství rekvizit, které jsou s fotokoutkem dodávány v základním balíčku. Pokud se na to cítíte, můžete se obsluhy fotokoutku chopit sami. A v neposlední řadě, všechny fotografie z fotokoutku jsou uloženy i digitálně, to znamená, že o ně nepřijdete.

Fotokoutek Funbox v akci

Fotokoutek Funbox v akci

Takže si shrneme hlavní výhody:

Komplexní servis

Rychlost tisku

Kvalita fotografií

Flexibilita

Množství rekvizit

Nevýhody

Vyšší cena

Prostorově náročnější

Na druhou stranu je polaroid sice levnější variantou, ale velikou nevýhodou je kvalita fotografií, které se ne vždy povedou. Dále velikost fotografií, která je opravdu nedostačující. V případě této volby se hosté většinou fotí sami a pokusů o hezkou fotografii může být několik, což může způsobit, že náplně do polaroidu dojdou příliš rychle a všichni hosté se nestihnou vyfotit. Výhodou může být veliká úspora místa, která může být někdy velice klíčová, pokud nedisponujete dostatečným prostorem.

Polaroid

Polaroid

Výhody:

Nízká cena

Prostorově úspornější

Retro styl fotografií

Nevýhody:

Kvalita fotografií

Vše si zajišťujete sami

Nemáte kontrolu nad spotřebovaným materiálem

Nelze přizpůsobit tématu

Obě strany mají své pro a proti. Volba je hlavně na vás.

Sledujte nás na Pinterest

Další články o fotokoutku naleznete zde:

Jak vyrobit fotokoutek?

Více článků na našem blogu 

Volba fotokoutku, je lepší profi nebo domácí?

Rady pro začáteční fotografy

Galerie pozadí

Jak vyrobit fotokoutek

Cedule výráběný na zakázku

Co je zelené klíčovací plátno

Fotokoutek nebo polaroid

Jak vyrobit pozadí do fotokoutku

Rekvizity do fotokoutku 

Volba fotokoutku, je lepší profi nebo domácí?