Kolik výjimečných a zároveň slavnostních dnů člověk za život prožije? Je jich mnoho, ale ne zas tolik, aby mohly být považovány za všední. Svatební den k nim rozhodně patří. S jeho přípravou si ženich s nevěstou dělají oprávněnou starost už dlouho před tím, než k vlastní svatbě dojde. Člověk se totiž nežení a nevdává zas tak často.

Součástí pečlivé přípravy je samozřejmě dobrý plán ohledně fotografování na svatbě. Mnohé páry sahají po profesionálním fotografovi nebo fotografce. Ti zpravidla dokumentují budoucí manželský pár už od ranních příprav a končí často večer při taneční zábavě. Jiní se rozhodli řešit fotografování na svatbě pronájmem fotokoutku, respektive kromě klasického svatebního fotografa nechávají po dobu svatby k dispozici všem hostům i fotokoutek. Jaké to má výhody? Co od takového fotokoutku můžete čekat? A jakou nabídku mají fotokoutky pokud jde o fotostěnu neboli pozadí? Máme pro vás několik cenných informací.

Co je to fotokoutek

Co je to fotokoutek? Jednoduše řečeno, jde o profesionální fotobudku, která se doveze na místo konání vaší svatby. Můžete se rozhodnout, zda si přeje, aby byl instalovaný jen v blízkosti místa vašeho obřadu nebo zda ho spíše umístíte tam, kde se bude konat odpolední zábava pro pozvané hosta.

Fotobudka slouží k tomu, aby se mohl na vaší svatbě vyfotit prakticky každý její účastník. Tvůrci kompozice dané fotografie jste totiž vy sami. Nikdo jiný. Můžete se například domluvit, že ženichovi a nevěstě předáte pomocí fotky nějaký vtipný vzkaz. Stejně tak mohou ženich s nevěstou vyrobit vtipné vzkazy pro ostatní. Všechny fotografie vytváříte i s pomocí mnoha druhů pozadí a vtipných rekvizit nebo hlášek. Vyfocené fotografie jsou ihned tištěny na kvalitní tiskárně a vy dostáváte fotky do ruky. Žádné dlouhé čekání na fotografie týdny po svatbě.

Výhody fotokoutku

Jaké jsou hlavní výhody toho, když se rozhodnete využít na své svatbě fotokoutek? Hlavní výhodou je, že fotokoutek zaměstná všechny, kdo ho jen trochu okusí. Dědečkové, strejdové, tety, babičky, tatínkové, maminky, sestřenice i bratranci – ti všichni se budou bavit. O malých dětech se říká, že nikde neposedí a všude se nudí. S fotokoutkemse nudit nebudou. Samy mohou vytvářet legrační vzkazy a tím se dokonale zabavit.Další již zmíněnou výhodou fotokoutku je možnost využití legračních rekvizit nebo vtipných cedulí při samotném focení. Ať už jde o paruky, čelenky, klaunské nosy nebo cokoliv jiného, nikdo se rozhodně nebude nudit.

Fotostěna

Jednou z nejvíce oceňovaných funkcí, kterými fotokoutek disponuje, je fotostěna na svatbu. Díky klíčovanému pozadí vzniká pro ženicha i nevěstu možnost vybrat si prakticky jakékoli pozadí na své svatební fotografie. Milujete nějakou konkrétní světovou destinaci? Není problém. Jste fandy animovaných filmů, akčních hrdinů nebo postav z komiksů? Pak si zvolíte pozadí s vaším oblíbeným hrdinou. Máte naopak rádi klasiku a konzervativní pojetí fotografie? Pozadí fotokoutku uspokojí i vás. A pokud jste romantický pár, určitě si vyberete z desítek pozadí připravených s touto tématikou.

Zcela mimořádná vlastnost, díky níž získá fotostěna na svatbu osobní rozměr pro ženicha a nevěstu, je možnost umístit na klíčované pozadí osobní fotky. Moment ze společné dovolené, krajina, kde byl ženich s nevěstou poprvé na výletu nebo město, kde proběhlo úplně první rande. Jakákoli vaše fotografie může být použita jako výjimečné pozadí pro svatební fotografie. Svých osobních fotografií si samozřejmě můžete zvolit víc, fantazii se ve fotokoutku meze nekladou.

Díky fotokoutku i univerzální fotostěně máte možnost zachytit krásnou a jedinečnou atmosféru vašeho slavnostního a svatého dne. Je to ideální příležitost, jak začít s fotodokumentací svazku, o kterém už biblická Genesis prohlásila: „A stanou se jedním tělem.“