O životě bez hudby německý spisovatel Friedrich Nietzche napsal: „Bez hudby by byl život chybou.“ Český překladatel Otto František Babler zase řekl: „Zpěv se skládá ze slov, kterým narostla křídla.“ A dánský spisovatel Hans Christian Andersen k tomu dodal: „Kde slova selžou, hudba promluví.“

Součástí služeb, které se dají využít na jakémkoli společenském setkání, je i karaoke na svatbu. Jak taková služba vlastně funguje? Jaké jsou její výhody? A kde se vlastně karaoke vzalo?

Původ karaoke

Karaoke

Přemýšleli jste někdy, odkud se karaoke vlastně vzalo? Už podle jména je patrné, že jeho původ je v Japonsku. V této zemi bylo odjakživa zvykem zpívat za doprovodu živé hudby. Tato tradice se držela nejen v místních restauracích, ale i při soukromých rodinných oslavách. Japonci vždy milovali živou hudbu a možnost si společně zazpívat. Rodina nebo skupina jakýchkoli přátel si objednala zpěváka nebo zpěvačku, případně i celou kapelu a o zábavu už bylo postaráno.

Protože ale taková zábava nebyla zrovna laciná, přišel japonský vynálezce Daisuke Inoue s naprosto přelomovým vynálezem. Daisuke pracoval jako hudebník hrající na elektronické klávesy. Získal si obdiv mnoha zpěváků a zpěvaček, kteří si ho vybrali jako doprovod pro své koncerty. Byl požádán, aby své nahrávky uchovával v jakékoli podobě, ze které by se daly kdykoli a kdekoli přehrávat, a to i tehdy, když nebude osobně přítomný. Zpočátku to Daisuke řešil zasíláním nahraných kazet. Časem se ale objevil nápad. Co vyvinout zařízení, jakýsi stroj s mikrofonem, zesilovačem a nahrávkou hudby v jednom? Vynález se stal okamžitě hitem po celém Japonsku. Takzvané karaoke boxy si začaly objednávaly nejrůznější podniky z celého Japonska. Vždyť samotné japonské slovo „karaoke“ doslova znamená „prázdný orchestr“. Tím je jednoduše vystihnuta jeho pravá podstata.

Karaoke a svatba

Jednou z nejvíce oblíbených událostí, kdy se tento vynález skvěle používá, je karaoke na svatbu. Co všechno můžete očekávat, když se pro karaoke rozhodnete? Přivezeme profesionální technické vybavení. Na něm zakládáme kvalitní poslech a dokonalý akustický zážitek.Vše můžeme moderovat sami podle harmonogramu, na kterém se společně domluvíme. Vyberete si styl hudby, kterou byste v rámci karaoke chtěli zahrát. Můžete nám dokonce říct, jaké konkrétní skladby nebo interprety preferujete. My pakdámevašim slovům křídla.

Na velkém plátně nebo obrazovce vám budeme promítat text k písním, které jste si dopředu zvolili. Vůbec se nemusíte obávat toho, že byste text zapomněli nebo vypadli z rytmu. Nesmíte zapomenout, že na svatbě jste mezi svými. Nikdo vás nebude za váš zpěv hodnotit a už vůbec ne soudit. Zpívání si proto užijte. Uvolněte se. Dejte svým hlasivkám zelenou. Nenechte se ničím omezovat. Vyzkoušejte si poprvé v životě, co to znamená zpívat z plných plic.

Karaoke
Karaoke

Vezměte k sobě oblíbenou kamarádku, kamaráda, svědkyni nebo svého manžela či manželku. Zazpívejte si duet. Vyblbněte se, smějte se. Vždyť kdy jindy by měl člověk dělat výjimečné věci, než právě na vlastní svatbě? Staňte se proto celebritou. Pro sebe, svou rodinu a své přátele. Alespoň na jedno odpoledne, na jeden večer. A skvěle se u toho bavte! Třeba úplně náhodou zjistíte, že máte zlaté hrdlo. A třeba se nakonec i do nějaké té pěvecké soutěže přihlásíte. Kdo ví?

Pokud se rozhodnete službu karaoke na svatbu využít, určitě nebudete litovat. Její výhodou je, že se nikdy neopakuje to samé. Pokaždé máte možnost bavit se nad úplně novou skladbou. Radost a zábava jsou naprosto spontánní. A stejně jako u služby fotokoutek na svatbu, jedná se o zábavu, která lidi stmeluje. A to je v dnešní náročné a často neradostné době klíčové.