Co to vlastně teambuilding je? Co je jeho hlavním cílem? Může být tipem na vás další teambuilding fotokoutek?

V České republice působilo v roce 2021 téměř šest set tisíc firem a společností. V každé z nich jsou desítky, stovky, někdy i tisíce zaměstnanců. Ti všichni tvoří jednotlivé týmy a oddělení, která spolu musí kvalitně komunikovat, spolupracovat a díky tomu i jako celek fungovat. Aby se to dařilo, mnoho firem už po několik let pravidelně pořádá takzvané teambuildingy.

Team building s fotokoutkem
Teambuilding s fotokoutkem

O co vlastně jde

Co to tealbuilding je? Toto slovo pochází z angličtiny a doslova by se dalo přeložit jako „stavění nebo budování týmu“. Teambuilding je indoorová nebo outdoorová aktivita, při níž se mají zaměstnanci firmy lépe poznat, dobře spolu komunikovat a díky tomu dosahovat lepších výsledků. Bez dobré komunikace totiž jakákoli firma dříve nebo později padne. George Bernard Shaw, irský dramatik, vtipně poznamenal: „Největším problémem komunikace je iluze, že už k ní došlo.“ A starověký král Šalomoun dodal: „Kde není důvěrný hovor, tam se maří plány.“

Při teambuildingu nejde o výherce a poražené. Každý, kdo se při společných aktivitách něco naučí, něco pozná o sobě či druhých nebo něco zlepší, je vítězem. Jde o posílení vzájemných vztahů a důvěry. Bez ní byznys dělat nejde.

Výhrou je i poznání vlastních nedostatků nebo slabých míst týmu. Americký prezident Theodore Roosevelt řekl: „Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.“ Je to přesně tak. Díky jasně definovaným nedostatkům se dá s dostatečným předstihem předejít případným nedorozuměním nebo i vážným problémům.

Team building s fotokoutkem
Teambuilding s fotokoutkem

Teambulding s fotokoutkem

Jednou z oblíbených indoorových neboli venkovních teambuildingových aktivit je fotokoutek. Na místo, kde bude probíhat vaše firemní družení, dopravíme profesionálně vybavenou fotobudku. Připravíme ji pro vás tak, aby vám byly k dispozici všechny rekvizity, na kterých se předem domluvíme. Zajistíme pro vás nekonečné množství pozadí, vtipných i romantických. Pokud máte nějakou firemní fotografii nebo firemního maskota, dejte nám vědět a pozadí přizpůsobíme na míru přímo pro vaši firmu.

Každá fotobudka disponuje vlastní tiskárnou fotografií. V praxi to znamená, že kompozice, kterou s kolegy nebo kolegyněmi vymyslíte, můžete ihned vyfotit a fotky máte díky tiskárně okamžitě v ruce. Žádné dlouhé čekání na fotky od kolegy, který na vás zapomene nebo záběry ztratí.

Focení ve fotokoutku se mohou účastnit úplně všichni. Můžete si rozdělit čas během všech dnů teambuildingu na jednotlivé časové úseky, kdy se ve fotokoutku vždy vyřádí jedno oddělení. Zadejte jednotné téma pro fotografie a nechte týmy, aby vše ve vymezeném čase samy realizovaly. Výsledek může dobře ukázat, jak jsou na tom jednotlivá oddělení vaší firmy se vztahy a komunikací.

Teambuilding s fotokoutkem